Коли можливе проведення ремонтних робіт?

02-02-2022

Допустимий час ремонту

Напевно, у більшості слово «ремонт» асоціюється з негативними та затяжними маніпуляціями, які приносять усім дискомфорт. Особливо неприємним Ваш ремонт стає для сусідів. Адже вони далеко не завжди готові до шуму, що раптово виникає, а іноді і до сміття в під'їзді і навколо будинку.

Періодичного оновлення вимагають не лише наші серця, а й стіни улюбленого будинку. Ну, а для того, щоб бажані зміни не стали початком ворожнечі між Вами та сусідами, рекомендуємо вивчити закони України, які стосуються цього. У певних статтях прописані не лише часові рамки, а й допустимий рівень шуму. Знаючи норми Закону та дотримуючись їх, Ви зможете уникнути порушень та штрафів або вилучення інструментів, без яких ремонт проводити неможливо.

Рівень шуму

За великим рахунком, безшумного переобладнання квартири не буває. А в багатоквартирних будинках перфоратори, дрилі, штроборізи та інші інструменти можуть створювати дискомфорт оточуючим вас людям. І для того, щоб не було скандалів, викликів поліції та інших неприємностей, потрібно добре знати часові інтервали для проведення будівельних та ремонтних робіт. Ця інформація потрібна не тільки охочим затіяти оновлення квартири, а й сусідам.

Відповідно до загальних правил, рівень шуму не може перевищувати:

 • У місцях, де живуть люди – 55 децибелів вдень та 45 дБ уночі;
 • У прибудинкових територій – 70 вдень та 60 дБ вночі;
 • Для зон відпочинку на території мікрорайонів – 60 дБ.

Часові рамки, коли дозволяється робити ремонт згідно із законом?

Щодо норм виконання подібних робіт вони регулюються законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Головні положення відображені в пункті 24, де чітко описано, що гриміти або свердлити можливо з 8-ї години ранку до 9-ї вечора у будні, а у вихідні та святкові дні – заборонено. І у разі нехтування законом викликається поліція.

Штрафні санкції

На всіх, хто порушує, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, чекає або попередження, або штраф, який може бути: від 85 до 255 грн, для організацій – від 255 до 510 грн.

При подальшому порушенні закону (якщо перше правопорушення засвідчено протоколом) передбачається витяг штрафу через суд. І його сума стає вищою – до 255-510 грн для фізичних осіб та 850-2550 грн для юридичних.

При подальшому повторному непослуху можуть бути конфісковані інструменти, обладнання та/або апаратура, яка є джерелом шуму.

До якої години можна шуміти в квартирах або будинках

Ремонт

Насправді всі обмеження з цього приводу досить чітко прописані у відповідних законах, аж до дня тижня. Проте, більш детально це питання визначає місцева влада.

За загальними правилами дотримуватися спокою необхідно: з 22:00 до 8:00 у вихідні, і з 21:00 до 8:00 у робочі дні. У момент тиші заборонено:

 • Гучно кричати чи співати;
 • Включати на всю потужність звуковідтворюючу апаратуру;
 • Запускати салюти, феєрверки та іншу піротехніку;
 • Проводити ремонтні роботи.

Що стосується дитячого чи тваринного плачу – це не є протизаконним. Але якщо це досить часто порушує тишу, тоді можна звернутися до служби опіки або служби захисту прав тварин і порушити питання про неправильне поводження з ними.

Часті причини виникнення конфліктів між сусідами?

Досить часто мешканці багатоквартирних будинків роблять реконструкцію своєї квартири самостійно, а в цьому випадку законні вимоги, як правило, ігноруються. Адже вдень усі в основному на роботі, а ввечері, приходячи додому, починають виконувати будівельні чи оздоблювальні роботи. Ще одним «підходящим» випадком для них є вихідні, коли більшість мешканців вдома, і хоче спокійно і комфортно відпочити без дратівливих стуків, свердлінь та інших звуків. Хоча це є порушенням закону.

Однак, буває і так, що всі правила суворо дотримуються, а конфлікти з мешканцями все одно є. Адже поряд можуть мешкати пенсіонери, батьки з новонародженими дітьми та інші люди, кому сторонні звуки завжди дуже заважають. І тоді такі сусіди можуть необґрунтовано приходити до фахівців, які проводять ремонт, викликати поліцію, а іноді й вживати інших дій, у тому числі незаконних (викручування пробок, псування майна або інвентарю тощо).

Причини, з яких важливо і потрібно домовлятися із сусідами «полюбовно»

Здається, що є закон, є санкції і можна затятих порушників покарати з правової точки зору. Але насправді не завжди все так легко і просто, як хотілося б. Наприклад, для того, щоб було виписано штраф порушникам, потрібно зафіксувати факт того, що рівень шуму під час оновлення об'єкта перевищує допустимі норми. І фіксувати це потрібно безпосередньо у сусідів, які скаржаться на порушення їхніх прав. Відповідно до санітарно-гігієнічних норм днем допустиме значення - 55 дБ, а вночі - 45 дБ. На жаль, але в більшості випадків, поліцейські не мають приладу, здатного виміряти рівень гучності сторонніх звуків. А без нього довести перевищення норми неможливо. До того ж спеціально купувати шумомір хтось навряд чи буде.

Та й найкращий варіант для всіх сторін – дипломатичний договір. І найкраще це робити самим ініціаторам ремонту, яким, у свою чергу, необхідно:

 • Сповістити сусідів про майбутні оновлення - наприклад, зробивши листівки або оголошення з попередженням при вході в під'їзд;
 • Обов'язково вказати в оголошенні передбачувані терміни робіт;
 • Заздалегідь домовитися про години тиші;
 • У жодному разі, не робити реконструкцію квартири самостійно. Краще, звернутися до професіоналів своєї справи, які мають все необхідне сучасне обладнання, а також знають усі вимоги закону України про шум.

І тоді слово «ремонт» стане радістю не лише для Вас, а й для ваших сусідів по дому. Це, мабуть, найкращий спосіб зберегти добрі стосунки з мешканцями будинку, де Ви проживаєте. Та й плюс до всього, знаючи всі нюанси та закони, Ви точно не потрапите до списку правопорушників країни.

Також, дуже важливо, якщо вже вибираєте компанію, яка робитиме Вам ремонт, то віддавайте перевагу тим кандидатам, які шанобливо ставляться до своєї справи та знають свої права та обов'язки, і не лише у робочих аспектах, а й у правових.

ProfOtdelka – ми любимо те, що робимо!